علیرضا نظری نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۲ دی) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی و رحلت علامه مصباح با ارائه پیشنهادی به شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی قرار داریم و همچنین با توجه به مطالبه ملی از طرف ملت و فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد شهید که ایشان را ملی ترین و امتی‌ترین شهید ایران و دنیای اسلامی دانستند ضروری است به پاس تکریم فرهنگ جانفشانی و از خودگذشتگی سالروز شهادت ایشان به نام روز قهرمان ملی نامگذاری شود.

وی خطاب به رئیس جمهور افزود: تا کی قرار است ایران فقط تهران باشد، امروز شاهد اخباری هستیم که قیمت آپارتمان در برخی نقاط تهران به متری ۲۰۰ میلیون تومان رسیده، چرا باید تجمیع امکانات در پایتخت باشد و مردم شهرستان‌ها برای امکانات حداقلی درمانی آواره پایتخت شوند.

نماینده مردم خمین در مجلس تصریح کرد: لازم است ریل سیاست‌گذاری در مورد توسعه و نگاه به ثروت، از تهران برداشته شود؛ چه دلیلی دارد اگر یک ایرانی در استان‌ها و مناطق دورافتاده بخواهد قبض تلفن همراه خود را پرداخت کند، عوارض ارزش افزوده آن باید نصیب تهران شود.

وی گفت: چرا کارت بازرگانی تولیدکنندگان در مراکز تولیدی استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور باید در تهران صادر شود؟

نظری تاکید کرد: آلایندگی زیرساخت‌هایی مانند زمین، آب، برق و گاز در استان‌ها تأمین اما عوارض آن در تهران پرداخت می‌شود و همچنین گردش مالی آن در تهران باشد. چرا ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن که باید به محل منطقه معدن بازگردد، اجرا نمی‌شود.

وی گفت: عده مشکلات و چالش های محلی در استان‌های دارای معادن چیست؟ در حالی که مردم مشاهده می‌کنند که معادنشان تخلیه، محیط زیست‌شان تخریب، چرا دامشان نابود و جاده‌هایشان تخریب می‌شود اما سودی از معادن عایدشان نمی‌شود.

به گزارش فارس، برخی از کاربران سامانه فارس، با راه اندازی پویشی ( اینجا) که تا کنون نزدیک به ۵۰ هزار امضا جمع کرده، از مسئولان خواسته اند « روز شهادت سردار سلیمانی به نام «قهرمان ملی» ثبت شود.

انتهای پیام/