معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری بابیان اینکه اربعین رمز وحدت ملت‌های اسلامی و آزاده است، گفت: اربعین می‌خواهد همه تفکر ناب اسلامی را به شیعه منتقل کند واگر در این زمینه توفیق داشته باشیم کار ارزشمندی انجام دادیم.

حجت الاسلام احمد مروی شامگاه چهارشنبه در همایش اربعین نماد وحدت عزت اسلامی که در سالن همایش‌های جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد، اظهار داشت: اربعین می‌خواهد همه تفکر ناب اسلامی را به شیعه منتقل ومعارف ناب الهی را ترویج کند.

وی با بیان اینکه عاشورا دارای ابعاد بسیار گسترده ای است که برای نشر و ترویج آن باید اهتمام جدی وجود داشته باشد، تصریح کرد: نگاه مکتب تشیع احیای همه ارزش‌های سیاسی، اخلاقی و اجتماعی اسلام است که بر آن‌ها تاکید شده و تبلور آن در زیارت عاشورا است و اگر عاشورا زنده بماند همه تفکر اسلامی زنده است. عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: اربعین می‌خواهد همه تفکر ناب اسلامی را به شیعه منتقل کند واگر در این زمینه توفیق داشته باشیم کار ارزشمندی انجام داده‌ایم، دشمن قصد دارد اربعین که نماد وحدت بین دو امت است را بشکنند، وحدت ملت ایران و عراق سبب شد تا داعش در مدت سه سال در عراق نابود شود.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری افزود: مکتب تشیع مکتب عقلانی است و این مکتب اهتمام فوق العاده ای به احیای ذکر عاشورا و حادثه کربلا دارد. مروی ادامه داد: اسلام عاشورایی باید زنده بماند، مردم ایران اسلامی و ملت عراق اربعین حسینی را به نماد بسیارعظیم دردنیا برای جذب دل‌ها به این مکتب تبدیل کردند. وی با اشاره به آثار وبرکات بی نظیر اربعین حسینی خاطرنشان کرد: اربعین رمزوحدت ملت‌های اسلامی و آزاده است، سال‌ها باید بگذرد تا تحلیل گران این فتح الفتوح را بتوانند تحلیل کنند. عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: امروز در برخی از دانشگاه‌های آمریکا واروپا اساتید پیشنهاد دادند تا حرکت اربعین به عنوان واحد درسی مورد تحلیل و بررسی قراربگیرد.

لینک به منبع/